Dodatkowa oferta dla ciebie

W naszej ofercie znajdziesz również usługę wymiany lub położenia podłogi w twoim mieszkaniu. W naszej ofercie są podłogi drewniane, podkłady wygłuszające, listwy wykończeniowe przypodłogowe, sztukateria przypodłogowe oraz ścienna również przysufitowa. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej drugiej witryny informacyjnej dzięki której możesz przybliżyć sobie ofertę dotyczącą podłogi w Gdyni

Moja lista proponowanych stron na później

Masz dość pośredników internetowych skupujących twoją uwagę ?

Tak wiem, jak wchodzisz na internet i szukasz specjalisty i jego numeru telefonu to szukasz człowieka a nie pośrednika, tU PROPONUJEMY CI PRZYBLIŻENIE SOBIE KONKRETNEGO DOŚWIADCZENIA KTÓRY MOŻE ODEBRAĆ TELEFON I POROZMAWIAĆ Z TOBĄ O ROZWIANIACH DOTYCZĄCYCH WYMIANY DRZWI W TWOIM DOMU LUB MIESZKANIU.

niedziela, 2 września 2018

Dlaczego i jak dbać o drzwi fornirowane ? Na podstawie doświadczeń z montażu w Gdyni Śródmieściu

wymiana drzwi w Gdyni
W swoich wnętrzach coraz częściej staramy się łączyć naturę z wysmakowaną elegancją. Elementy kamienne czy drewniane robią furorę w dzisiejszych najmodniejszych aranżacjach wnętrz. Jeśli chodzi o drzwi, jednym z najchętniej wykorzystywanych zabiegów jest montaż drzwi fornirowanych. Fornir, czyli naturalna okleina skrzydeł drzwiowych sprawia, że są one piękne i niezwykle gustowne. By jednak ich urokiem móc cieszyć się przez lata, należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. Jak je czyścić i jak dodatkowo o nie dbać, by nie traciły swojego naturalnego blasku?

Czym charakteryzują się drzwi fornirowane?

Dla lepszego zrozumienia, dlaczego niektóre zabiegi są dla drzwi z okleiną fornir zabójcze, warto może na początku dokładniej wyjaśnić, czym jest sam fornir. Fornir to cienkie płaty drewna, które uzyskuje się przez skrawanie płaskie z okrągłego drewna o dużych średnicach.
Woda to wróg forniru

Mycie drzwi tego typu stanowi zatem pewne wyzwanie. Wystarczy jednak znajomość kilku zasad, by nie zrobić im krzywdy. Przede wszystkim unikaj kontaktu forniru z dużą ilością wody. Czyszcząc drzwi fornirowane, zadbaj, by nie spływały po nich strugi wody. Musisz też zachować szczególną uwagę podczas mycia podłóg – uważaj, by mokry mop nie dotykał dolnej krawędzi skrzydła. Może to bardzo zaszkodzić Twoim drzwiom.
Detergenty w kąt

Czego więc używać, by wyczyścić drzwi fornirowane? Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku delikatnie zwilżona, wyciśnięta ściereczka bez zawartości jakichkolwiek detergentów. Szczególnie szkodliwe okazują się popularne płyny do mycia podłóg, kafelków czy spraye do mebli.

Z pewnością sprawdzają się one w przypadku innych rodzajów okleiny – okleina fornir jest jednak na kontakt z takimi chemikaliami zdecydowanie zbyt wrażliwa.Konserwacja forniru powinna więc opierać się przede wszystkim na niewielkich ilościach wody.

Ważny jest też sposób, w jaki czyścisz skrzydła drzwiowe okleinowane fornirem. Powinny być to płynne, okrężne ruchy. Pocieraj powierzchnię delikatnie – w przeciwnym razie możesz ją naruszyć. Na koniec przetrzyj dokładnie skrzydło suchą tekstylną szmatką. To ważne, by nie zostawała na nich woda.
Konserwacja drzwi fornirowanych – jak często?

Mycie drzwi i towarzysząca mu ich konserwacja powinny odbywać się dość regularnie i systematycznie. Zabiegi kosmetyczne i regeneracyjne, jeśli chodzi o drzwi fornirowane, warto przeprowadzać co 2-3 tygodnie, w przypadku zabrudzeń – nawet częściej.

Warto pamiętać, że konserwacja drzwi nie powinna skupiać się wyłącznie na skrzydle i na ościeżnicy. Równie ważna jest dbałość o okucia, bez których cała mechanika drzwi zacznie szwankować. Jeśli chcesz mieć pewność, że będą funkcjonować bezproblemowo, musisz naoliwić je preparatem, który zapobiegnie tarciu oraz ochroni przed korozją.

Jakie specyfiki sprawdzą się w tej roli najlepiej? Świetnie do tego celu nadaje się na przykład wazelina, biały smar, oliwka do maszyn do szycia lub smar grafitowy. Ten zabieg również należy wykonywać regularnie podczas mycia drzwi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam cię do napisania tu poniżej komentarza dzięki czemu będziemy mogli podjać rozmowę o montażu drzwi w twoim domu i zamienić kilka zdań na najbardziej interesujące cię tematy. Serdecznie zapraszam do rozmowy

Strona -Drzwi Gdynia

Strona ta powstała byś mógł łatwo i szybko odszukać informacje niezbędne do kontaktu z specjalistą od zmiany i montażu drzwi, Jeśli jednak nie odnalazłeś oczekiwanej informacji to możesz również przejść do innych zaprzyjaźnionych stron,

Drzwi Gdańsk Drzwi Pruszcz Gdański PLisy Gdańsk Wymiana podłogi Gdynia

Chciałbym zapewnić cię że dokładamy wszelkich starań by informacje i porady zamieszczone na tej stronie były najwyższej jakości, jednak ryzyko samodzielnego stosowania tych podpowiedzi bez specjalisty ponosisz osobiscie i w całej rościągłości bez ograniczeń. Bardzo proszę cię by przed rozpoczęciem zmian skontaktować się z jednym z naszych montazystów drzwi który może ci pomóc. Dziękuję i serdecznie zaprasza