Dodatkowa ochrona
Aby zabezpieczyć nasze drzwi zewnętrzne przed działaniem najbardziej zagrażających im czynników, czyli wspomnianych we wstępie warunków pogodowych, powinniśmy zdecydować się przede wszystkim na wykorzystanie zadaszenia. Wykonany z trwałych materiałów daszek, znajdujący się tuż nad skrzydłem wejściowym do budynku, będzie w stanie skutecznie zatrzymać opady, a tym samym ograniczy wpływ bardzo niebezpiecznej wilgoci. W trakcie lata odpowiednio ochroni także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Warto pamiętać o tym, że jeszcze większe zabezpieczenie uzyskamy, kiedy nie tylko zamontujemy zadaszenie, ale i umieścimy drzwi zewnętrzne we wnęce. Co bardzo ważne – zastosowanie tego rodzaju elementów jest w większości przypadków podstawą do roszczeń gwarancyjnych w sytuacji uszkodzenia drzwi wejściowych.
Czyszczenie
Nie podejmując się tego zadania, automatycznie skazujemy nasze drzwi zewnętrzne na mniej atrakcyjną prezencję. Robiąc to w niewłaściwy sposób, narażamy je na jeszcze większą utratę estetyki. W przypadku czyszczenia drzwi zewnętrznych należy pamiętać o stosowaniu się do zaleceń producenta konkretnego modelu oraz głównej zasadzie, która powinna nam przyświecać, a mianowicie stosowaniu jak najmniejszej ilości wody – szczególnie w przypadku drzwi drewnianych oraz drewnopochodnych, a także drzwi okleinowych, często imitujących drewno lub inne materiały. Do zmywania zabrudzeń należy używać zawsze miękkiej i lekko wilgotnej ściereczki lub gąbki. Podstawowe nieczystości będziemy w stanie wyeliminować za pomocą odrobiny neutralnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. Poważniejsze zabrudzenia należy z kolei czyścić 1-2 razy w roku przy użyciu specjalnego mleczka pielęgnacyjnego.
Ważne!
Czyszcząc drzwi zewnętrzne, powinniśmy unikać przede wszystkim żrących specyfików, które mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na strukturę materiału.
Drzwi drewniane
Jeśli chodzi o rodzaje materiałów, z jakich wykonywane są drzwi zewnętrzne, to wyjątkową dbałością warto objąć właśnie skrzydła wyprodukowane z drewna. Główny powód to uszkodzenie lub wyeksploatowanie się warstwy lakieru, która została nałożona na powierzchnię drzwi. Taki stan oznacza zaś brak odpowiedniej ochrony surowca przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Z tego względu warto przynajmniej raz do roku doglądać stanu drzwi drewnianych i w razie pojawienia się pęknięć lub wyraźnych wybrzuszeń dokonać jak najszybciej renowacji. Jednocześnie należy pamiętać o doborze właściwej powłoki lakierniczej – musi charakteryzować się paroprzepuszczalnością, odpornością na promieniowanie słoneczne, wilgoć, przebarwienia i efekt łuszczenia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zapraszam cię do napisania tu poniżej komentarza dzięki czemu będziemy mogli podjać rozmowę o montażu drzwi w twoim domu i zamienić kilka zdań na najbardziej interesujące cię tematy. Serdecznie zapraszam do rozmowy